Aktuality

Technické detaily připojení k naší síti

Ze všeho nejdřív musíte vědět, že budoucí uživatel naší sítě si musí zajistit zařízení, pomocí kterého se bude připojovat, včetně jeho instalace a nastavení sám. ULFree.net nedodává žádné zařízení, ani není v našich silách vaše zařízení konfigurovat na místě. Jsme pouze občanské sdružení, které síť ULFree.net provozuje, ne komerční firma. Tomu ostatně odpovídají i poplatky za připojení do naší sítě.

Nicméně, v našich silách je, vám nějaké zařízení doporučit (viz odkazy v textu níže) a pokud si toto zakoupíte, jsme schopni vám po telefonu poradit i s nastavením. Jestli opravdu nevíte která bije a při lezení na plochou střechu se o vás pokouší závrať, zkuste se domluvit s vaším budoucím správcem node. Určitě si vyšetří chvilku ve svém vzácném čase a s instalací poradí, či za nějakou úplatu pomůže.

Pokud se připojí více klientů přes jedno wifi zařízení (první varianta níže), ušetříte! Můžete si podělit vaše náklady na potřebné zařízení počtem připojených.
Toto řešení ULFree.net preferuje! (méně rušení v už tak zarušeném Ústí)

Existují 2 způsoby připojení - na anténu přístupového bodu ULFree je vidět:

 • z vaší střechy, vyššího patra, případně při větší vzdálenosti od okna k PC,
  nebo je-li více zájemců o připojení v domě

  - pak je třeba použít externího WiFi klienta umístěného na půdě, na vyšším balkóně, nebo u okna, za kterým je signál. Signál přijímáme samozřejmě vnější anténou. Výhodný komplet pro připojení do vzdálenosti cca 500 metrů nabízí např. I4 shop.
  Výhody: K externímu klientu OvisLink 5460 lze připojit 2 počítače přímo a každé PC může být připojeno až 100 metrů dlouhým kabelem.
  Přes switch (síťový rozbočovač) lze připojit klidně i 10 dalších členů (PC).
  Nevýhody: Při instalaci na půdě nebo strojovně výtahu, je elektrická zásuvka nutnost. (většinou tam nebývá) Dá se řešit pomoci napájení klienta po kabelu od PC.
 • z vašeho okna, když počítač máte do vzdálenosti 3 metrů od něj
  - pak můžeme použít připojení pomocí WiFi karty v počítači, připojené kabelem k anténě umístěné za oknem. Výhodný komplet pro připojení do vzdálenosti cca 500 metrů nabízí např. InWiFi shop.
  Výhoda: nižší finanční náročnost
  Nevýhoda: připojíme tak pouze 1 PC.