Aktuality

Připojení naší sítě k internetu je realizováno garantovanou linkou 25 Mbps. Připojení se bude postupně zrychlovat, podle potřeb a nárůstu členú sítě ULFree.net. Při této rychlosti již není možné, aby si jeden nezodpovědný člen zabral celou linku, při stahování přes p2p sítě, jen pro sebe. Je to z toho důvodu, že tuto rychlost již není schopné přenést jeho připojení.

Jaký "kus" rychlosti tedy dostanete? To je otázka okamžité zátěže prvků naší sítě, hlavně koncového AP na které jste připojeni. V ideálním případě při připojení na 2,4 GHz můžete mít rychlost až 5,5 Mbit/s (starší typ připojení), na 5 GHz můžete dosáhnout až okolo 12 MBit/s. Toto je ale jen v ideálním připadě, za předpokladu, že na tomto AP stahujete data sami. V praxi bude vaše rychlost vždy o něco nižší.

Protože se všichni členové na jednom přístupovém bodu o rychlost dělí, je třeba od vás očekávat jisté ohleduplné chování v tom, že budete v omezené míře používat P2P sítě typu Kazza, eDonkey, DC++, různé Torrenty apod. Tyto programy totiž vytvářejí stálý datový tok, který doslova sežere prostor ostatním členům. Proto jsou tyto sítě povoleny neomezenou rychlostí pouze v době od 00:00 do 7:00 ráno, tj. "mimo špičku".

Pokud tyto sítě chcete využívat mimo tuto dobu, nastavte si příslušný program na maximální rychlost 256 kbps (32kB/s) - záleží na programu. POZOR, rozdíl je ve velkém "B" v hodnotě kB. Když si nesprávně nastavíte 256kB/s (velké "B") je v tu chvíli vaše rychlost 2048 kbps! Za což Vám pak v krátké době přijde sankce, viz níže.

Pozor! Toto se netýká obyčejného stahování souborů z internetu, aktualizací a pod. To je zcela bez omezení!

Sankce za první porušení tohoto pravidla je, že dotyčný "hříšník" dostane na týden rychlost max 256kbps. Za další porušení dostává tuto rychlost natrvalo, protože nemáme jistotu, že to neudělá znovu a poslouchat rozhořčené telefonáty, že to zase jede pomalu, nás rozhodně nebaví, když je problém jenom v tomhle.

Pro info - aktuální graf linky do internetu (posledních 33 hodin)
Vytížení linky do internetu -- Příchozí data   -- Odchozí data